| Maria2058 a întrebat:

Conteaza cate calorii mananci daca provin din alimente sanatoase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate alimentele au calorii!
Contează să știi ce să mănânci, cum să mănânci, când să mănânci și cum să consumi/arzi caloriile pentru a nu te îngrășa.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Bineinteles, organismul "consuma" cat are nevoie, restul de calorii le depune.

| fabiola a răspuns:

Da...buna intrebarea ta! Dupa mine cred ca trebuie sa te ghidezi dupa lozinca:putin, dar bun! Si cand spun bun ma gandesc la alimentele sanatoase!

| supermamici a răspuns:

Conteaza. Secretul este sa mananci sanatos si echilibrat! Intr-adevar sunt niste alimente care nu ingrasa (sau care ingrasa mai putin), si anume cele care ard grasimile. Gasesti aici un articol despre acestea: http://www.supermamici.ro/arderea-grasimilor/

| MarijuanaFanNr1 a răspuns:

Pai uneori da si uneori nu pentru ca caloriile ingrase daca manci multe daca manci lucruri si fructe sanatoase o sa ai pe langa calorii si vitamine etc daca nu numai euri si chimicale sfatul meu cat mai sanatos