| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Conteaza la ce ore dormi cat timp dormi 8 ore si dormi bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Noemy99 a răspuns:

Conteaza, pentru ca in timpul nopții exista anumite perioade "critice" in care se secreta anumiți hormoni importanți ( in special hormonul de creștere). Pe termen lung, obișnuința de a dormi mai mult pe timpul zilei, poate sa duca la nervozitate, scăderea imunității, sau chiar obezitate.

| ancaval a răspuns:

Da, normal.
Nu dormi bine? Nici organele nu mai fac treabă prea bună! Se dereglează corpul.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

Eu am inceput in ultimul timp sa dorm foarte putin deoarece mi-am dat peste cap programul si + mai am si ore. Ma culc in fiecare zi la 5, 6, 7 dimineata si ma trezesc la orele online tocmai cand am prima ora la 13:10. Dupa ore pe la 18:20 ma culc si ma trezesc la 21:00, 22:00 si dupa nu mai pot sa dorm deoarece am dormit orele necesare pe care un om average le doarme. daca ma culc la 6 dimineata pana la 13:10 dorm cam 7 ore, iar dupa ore recuperez sa ajung pana in 8 ore de somn