| DarkSour a întrebat:

Cred ca m-a tras curentul si mi s-a umflat un ochi. Ce sa fac? Fundita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FoarteLetargic a răspuns:

Cumpara niste picaturi pentru ochi. Interesaza-te la medic, iti va spune mai multe.
Funda?happy

9 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Picaturi si compresa cu apa rece sa-ti mai scada din inflamatie.
Dar oricum te tine creo 2 zile. Sorry
winking

| seby005 a răspuns:

Incearca compresa cu ceai de musetel.

| cockye a răspuns:

Pune o compresa pe ei sa se desumfle cu gheata.Si mie mi s-a intamplat. Baftabatting eyelashes

| elizabeth a răspuns:

Pune-ti picaturi.

| ellutza_9658 a răspuns:

Pai sa stai asa ca iti va trece sau o metoda mai batrineasca iti pui o tigara in ureche si o sa vezi ca daca e curent sigur o sa,, traga'' adica o sa simti ceva... si sa ti pui si o bucata mica de usturoi in ureche... nu stiu altceva dar asa am patit si eu si a functionat stiu ca e la oda veche dar functioneaza sper ca te-am ajutat plizz fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa o baie foarte calda; ia niste pastile; stai in pat la caldura si iti va trece big grin

| bioxenial10 a răspuns:

De obicei nu poti sa faci mare lucru. Incearca sa iei niste Paracetamol, care mai reduce din inflamatie. Cel mai bine e sa astepti sa treaca de la sine. In plus, incearca sa nu stai in frig. Se poate agrava. :-)

| Punky_8979 a răspuns:

Poti sa-ti bagi o tigara in ureche, pentru a trage curentu'winking
Functioneaza!:*