| dolltears a întrebat:

Credeti ca mancatul nesanatos pe langa un tratament dermatologic pentru acnee, va impiedica, ca tratamentul sa dea roade?
Si in legatura cu petele rosii si gaurelele/cicatricile lasate de acnee vor disparea intre timp? cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric mancatul nesanatos va infleunta negativ tratamentul de acnee si acneea.
Pentru ca prejelile, grasimile, sucurile cu multa cofeina si zahar, dulciurile afecteaza direct pielea si sistemul hormonal.
Petele rosii sunt iarasi facute de ceea ce ficatul nu poate procesa, adica mabcare de calitate proasta.
Daca tii 1 luna de zile, regim alimentar, renuntand la manacarea proasta, prajita, fast food, sucuri de orice fel, zahar, dulceturi si dulciuri, ciocolata, salamuri, carnati, parne prajita si afumaturi, vei avea supriza sa vezi ca ai o fata curata si frumoasa.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Are si alimentatia un rol destul de important.
Depinde, unele nu trec de la sine si e nevoie de interventie chirurgicala.