| Dragoselgwns a întrebat:

Cum fac ca un caine pichinez sa fie agresiv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Al meu devine turbat de agresiv cand vede pisici. Dar agresivitatea unui pekinez este ca o furtuna intr-un pahar cu apa. Cred ca nu s-au inventat botnite pentru boticul lor mic...

| hamsterx a răspuns:

Da exact.asa va intra frica in el si va stii ca trebuie si el sa fie rau.desi nu e indicat.adica...bietul suflet sad dar mai bine lasa`l asa ne agresiv si dk vrei un caine agresiv cumpara-ti unul de rasa cunoscut pentru modul lor agresiv de a fi. te pup:*

| Oktavian a răspuns:

Fii si tu agrasiv cu el.

| death a răspuns:

Asta e ca şi când ai întreba cum să depăşeşti un Ferrari cu Trabantu'. Un pekinez nu poate fi agresiv, ci doar enervant. Iar biluţele enervante de blană primesc şpiţuri în bot, în vederea teleportării peste gard. Mai bine lasă-l aşa cum este, pentru că, oricât de afurisit ar fi, tot inofensiv rămâne. Dacă face scandal în faţa unui câine mai mare, de exemplu... bichon maltez, ar putea să se aleagă cu traumatisme. Nu mai vorbesc de vreun pit-bull...

| ionoion a răspuns:

Pune-i niste hannah montana.

| Laura_5858 a răspuns:

Pichinez? agresiv? de ce ai vrea asta? pentru aparare? (prea multe intrebari, stiu) daca vrei sa fi aparat de propriul tau caine iubeste-l cat poti de mult si el isi va da seama cand esti in pericol...si va actiona. nu inteleg de ce ai vrea sa fi tu agresiv cu un biet pichinez numai ca sa il strici.

| Dragoselgwns explică:

Nu, as vrea sa il tin in lesa in parc si cu botnita cand am facut odata i-al sa laughing sa fuga toata lumea

| mihaelutzamy a răspuns:

Enerveaza-l si o sa vezi, baga-i mana pe la bot si enerveaza-l>o sa vezi, o sa mearga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! am si eu un pichinez(fata)si cand era pui eu eram mai mica aveam 9-10 ani si imbracam catelul cu hainele de la papusi il puneam in carut si il plimbam prin casa...si acum am 13 ani si de fiecare data cand vreau sa ii fac ceva ma musca si nu suporta copii si e agresiva dar mai bine sa nu inverci...lasa catelul sa fie cuminte ca e mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine bate-ti un cui in cap... nataraule...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamsterx mi ai placut cum ai raspuns si sunt deacort cu tine la cele scrise de tine de ar fi toti oamenii asa ca tine ar fi super dar nu interesant in viata de zi de zi happy sad

| marcel_5462 a răspuns:

Arata-i o poza cu tine si ai sa vezi ca o sa turbeze de furie.

| FlorinX33 a răspuns:

Caini se nasc agresivi asta nu se impune ''daca o sa incerci sa fii dur cu el o sa se teama de toti care ridica mana spre el si tot timpul va fi fricos'' straight face