| AndreAndreiutza a întrebat:

Cum ies dintr-o stare continua de nervi si tristete si fara chef

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergand la medicul psihiatru, pentru un consult amanuntit, ca sa afle natura acestor stari nervoase si permananete care-ti induc stres si tristete si care nu-si normale.

Ar putea ajuta foarte mult daca iti impui sa faci sport practicat intens, cel putin 1 ora pe zi, in aer liber: sa alergi, sa mergi cu bicicleta, sa inoti, sa joci un sport de echipa samd.

| dullcat a răspuns:

Cauta sa intelegi in primul rand ce a provocat starea si abia apoi cauta solutii.Rezolvarea unei probleme nu se face orbeste.Ai mai putea oferi niste detalii, daca vrei, desigur?

| ReddY25 a răspuns:

Plimbă-te

| sammie a răspuns:

Iesi putin la aer si asculti niste muzica frumoasa.

| sweetys a răspuns:

O plimbare in parc, o muzica buna, o carte citita, fa ceea ce iti place. Cu cat stai mai mult pe social media cu atat devi mai deprimat.

| Mihai0101 a răspuns:

Iesi afara din casa te plimbi alergi, vorbesti cu prieteni sau verisori etc ai nevoie de activitate