| Die25 a întrebat:

Cum îmi dau seama ca un piercing s-a infectat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alexintrebatorul01 a răspuns:

Aparitia puroiului, inflamarea zonei si durerea locala indica o infectie.

| KorePandorica a răspuns:

În cazul meu mi-am dat seama că e infectat ( pierce în ureche ) după două săptămâni când a început..treptat..să mă doară zona foarte tare ( după ce am scos cercelul făcut cu pistolul și l-am înlocuit cu altul). Când mișcam pierce-ul ieșea un puroi dar și coajă și mă incomoda mereu când se atingea de ceva. Când am observat că se înroșește zona și simptomele persistă l-am dat jos și l-am lăsat să se închidă și s-a vindecat de la sine.