| AlinaBarbi09 a întrebat:

Cum ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| tiriboxi a răspuns:

Buna Alina recomandarea mea este sa tii legatura cu medicul curant iar pentru problema ta exista un produs sanatos care nu dauneaza organismului uman si a fost cumparat patentul de la NASA de catre firma partenera, in urma acestei colaborari eu am fost multumit si inca citeva sute de mii de oameni daca doresti detalii contact tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| ana75 a răspuns:

Consuma miere de albine cu nuca

| SamSon a răspuns:

Cel mai rapid mod de a te ingrasa este cel de a manca mancaruri nesanatoase. Daca vrei sa pui pe tine niste kg mergi la McDonalds sau KFC.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee? Lumwa vrea sa slabeasca si u sa te ingrasi? Rar mai auzi asa ceva:d

| GeorgeGabriel a răspuns:

Mananci seara carbohidrati cartofi pai friptura cu mamaliga si usturoi la garnitura un ou un carnat, salam etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a lua in greutate,trebuie sa tii cont de faptul ca este foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite,dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti,spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc.Nu mai consuma produse fast-food si consuma mai rar mezeluri/preparate,chips-uri,sucuri si alte porcarii din comert,etc(sunt bogate in calorii,dar nesanatoase).Daca simti ca ar mai trebui ceva,poti consuma cate un sandwich intre mese,iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun),fructe uscate,nuci,alune sau fistic.Daca dupa cateva luni(minimum 3) nu se observa nici-o diferenta,e posibil sa fii genul de persoana care nu poate lua in greutate.

| bogdan14_5722 a răspuns:

Bagi in tine tone de calorii

| JeAdina a răspuns:

Of, Alinutza eu am 12 ani si 34 kg. Nu e rau, dar totusi, Sunt prea slaba. Cand eram mai mica bagam in mine numai vitamine de tot felul. Acum inca nu se vede. Daca vrei sa pui neaparat cateva kg pe tine. Manca d`astea de la fastfood dar nu e prea bine pentru ca alea` nu fac bine organismuluiwinking Eu, culmea manc fff bine dar nu se pune pe mine, depinde de felul fiecaruia. Mama spune ca o sa mai pun pe mine cand imi vine menstruatia, atunci ti se fac mai late si soldurile si te ingeasi. Nu cred ca e neaparat sa te ingrasi pe moment ca nu e bine, si sa nu mai iei calciu si vit c sau ceva ca atunci cand vei fi mare, o sa te faci prea grasa. Sper ca ti-am fost de folos cu un sfat :*:*:*:*

| DaemoNsl a răspuns:

Nu te mai droga laughing

| dOzzzy313 a răspuns:

Draga alinut, eu am aceeasi problema. dar te-as sfatui sa consumi mai multe vitamine(si nu ma refer la pastile) ci la fructe si legume, sa iei 5 mese pe zi, sa maninci sanatos, fa un pic sport, nu bea lichide dupa masa sau in timpul mesei.asta e cam tot. dar tu poate nu te poti ingrasa din problemele de sanatate? bafta.

Întrebări similare