| afrodita3333 a întrebat:

Cum mai sta treaba cu protezele dentare? Mama mea nu mai are dinti si masele in partea de sus, aproate deloc.A avut o proteza fixa pe care a trebuit sa o dea jos pentru ca unul din dintii de sub ea a facut puroi.Acum trebuie sa puna alta dar nu mai are de ce sa o mai prinda pentru ca nu mai are dinti. Exista proteze care nu se prind de dinti? Stiu ca tehnica a evoluat mult, ce variante mai sunt acum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da se fac proteze dentare care se prind cu un fel de gel in timpul zilei iar noaptea ii baga in paharul de apa dar e costisitor si trebuie sa faca un imprumut la banca.

| viotedy a răspuns:

Multe persoane au proteze chiar si la 40 ani.totul e sa fie tehnicianul bun si sa se obisnuiasca cu ea.mai e varianta cu implantul, dar e scump.

| AngelHugz a răspuns:

E o intrebare buna happy