Întrebare recomandată | ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Cum poate fi consumat polenul granule?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Se poate consuma ca atare ( "crud" ), sau, pentru a fi mai "gustos", se poate amesteca cu miere de albine.

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
| dryft3r a răspuns:

Eu îl mănânc aşa cum e.

| Mihai_Ionita_1987 a răspuns:

Sub forma de mierelaughing))))))))))

| anastasia500 a răspuns:

Buna! poti sa il iei simplu sau daca nu iti place este indicat cu miere ....se poate si cu zahar dar indicate este mierea! Pa, sper ca te-am ajutat

| misteeq a răspuns:

Salut!

Depinde cum iti place. Il poti lua asa crud, dimineata pe stomacul gol. Il mai poti servi la micul dejun in iaurt cu fructe, il poti consuma cu miere. Daca iti plac smoothieurile il poti amesteca cu ele, cu un suc de portocale proaspat stors. Cum iti pofteste inima si crezi ca iti place.

| ladybirdie a răspuns:

Hei, sunt o groaza de idei in care poti consuma polenul.
Prima idee si cea mentionata de toti este consumul crud.
Apoi il poti consuma in diverse retete la micul dejun: iaurt, budinci, sucuri. Iti las mai jos cateva idei
http://stayfresh.ro/food/3-retete-sanatoase-cu-polen-crud/
https://zumzet.albeena.ro/9-retete-de-smoothie-cu-polen-crud/