| Joker3134 a întrebat:

Cum pot face rost de pastile xanax? Adica ce anume trebuie sa fac? Ce dovada trebuie sa aduc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Prescriptie medicala de la medicul Psihiatru (el se ocupa cu medicamente de genul).

| mihai69 a răspuns:

Rețetă de la un medic specialist.

| alex15ccc a răspuns:

Mergi la medicul de familie si spune-i ca mergi la psihiatru(ca sa-ti dea trimitere), apoi la psihiatru vorbesti despre problemele tale, apoi medicul psihiatru decide ce medicament este bun pentru tine, poti sa-i zici ca in trecut ai mai luat xanax si te-a linistit.

| Donsavas a răspuns:

Trimitere de la medicul de familie către psihiatrie. Psihiatria e specializarea care se ocupa cu patologia psihica. Psihiatrul e singurul care poate prescrie psihotrope(de genul somniferelor menționate de tine). Benzodiazepinele sunt foarte prescrise dar precum alcoolul, provoacă o mare dependenta farmacologica. Odată cu întreruperea lor, riști să ti agravezi starea de spirit precum un alcoolic fără băutură. Se stie că ei pot ajunge de la nevroza la psihoză foarte usor dacă nu consuma. Asa si cu sedativele astea.