| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea vrea sa ia 10 pastile de Xanax, ca se tot cearta cu familia. Ce se intampla daca ia 10 pastile de Xanaxsad?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Buna!kiss
Vorbeste cu ea!happy
Spune-i ca nu trebuie sa faca asa ceva! Poate muri de la atatea pastilewinking

28 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună! Eu am 12 ani şi iau Xanax, într`o perioadă am fost foarte stresata din cauza şcolii. Iau unul pe zi, seara. Ar trebui să încerce să se calmeze, să fie mai optimistă... Nu ştiu ce se întâmplă dacă ia supradoză, o fată în vârstă de 20 de ani a luat supradoză de Xanax ( nu se menţionează numărul de pastile ) şi a ajuns la spital, cu spălături gastrice etc. Sfătuieşte`o să nu ia aşa mult, poate ai o influenţă puternică asupra ei, fiindu`i prietenă. Multă, multă sănătate! Te pup!

| madalicious a răspuns:

Moare. Asta se intampla.

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Nu este bine, cred ca ar trebui sa o readuci pe Pamant.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ajunge la spital.

| deejayra a răspuns:

Mda...si cand te gandesti ca sunt atatia oameni cu probleme, fara adapost, fara familie, fara bani, unii imobilizati in carucioare, altii ciungi, etc. Dar merg inainte si nu aleg aceasta cale de a se sinucide
Si totusi mai exista fetiscane rasfatate care ar trebui sa le multumeasca lui Dumnezeu ca nu au ajuns in cazul celor mai sus mentinuti si au o familie care le vor binele.
Nu va mai inteleg deloc, va cearta parintii ca nu va lasa sa iesiti pe afara si imediat va vine gandul la sinucidere
Ori prostie, ori teribilism.

| MirunaSalvatore a răspuns (pentru deejayra):

Gandesti prost, foarte prost

| gabryel a răspuns:

Sa fie de la apropierea anului 2012?

| princessmary a răspuns:

Helloo fata du-te acum la ea ztruncinoooo un pic si zii tu ai inebuniteu ce ma fac in lumea asta fara tine, sa fie fericita ca are ambiii parinti ca ce se face daca ii lipseste unuu.

| pepe a răspuns:

Supradoza de Xanax poate provoca moartea.

Alte răspunsuri
| MoNsTeR a răspuns:

Xanax=drog...se da dar pe baza de reteta cred. daca i leo dat doctoru ii bine. dar din ceai scris nu cred.convingeo sa renuntze.de banii de pe xanax zii mai bine sa consulte un psiholog. o poate ajuta.si pe scurt la intrebarea ta
10 pastile de xanax=SINUCIDERE curata

| kanamechidori a răspuns:

NU ESTE SANATOS! In primul rand nu ai precizat daca vrea sa ia 10 pe zi(o data) sau 1 in fiecare seara. Oricum la varsta de min. 16-17 ani se pot lua pastile Xanax

| raul1istetzu a răspuns:

Oare ce s-ar putea intampala? moare clar daca nu primeste astenta medicala destul de repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut ma numesc patrica am 10 ani sunt o fetita disciplinata

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit pe net despre o fata care a luat 60 de pastile de Extraveral si a ajuns la spital in stare grava. Am avut o prietena care a luat 30 de pastile de Extraveral si a spus ca au dus-o cu Salvarea la urgenta. Ea nu stia ca eu luasem cu ani in urma 60 de pastile de Extraveral si nu am spus nimanui, decat dupa cativa ani. Timp de trei zile am umblat prin oras ametita, eram cu prietenul meu si el nu si-a dat seama ca era ceva cu mine. In rest am dormit. Evident ca e posibil ca in viitor soarta sa-mi fie potrivnica. Alta data am luat 20 de pastile de Xanax si nu am patit nimic, decat somn. Nu am fost la urgenta pentru ca nu am spus nimanui decat dupa cativa ani. Voi raspunde pentru faptele mele, probabil ficatul imi va "raspunde" la un moment dat. Si au fost doar doua cazuri minore din multiplele tentative inutile, lista poate continua cu detalii socante. Ma surprinde ca, atata timp cat multi stiti despre existenta anumitor medicamente, raspundeti cu incredere, fara sa aveti habar ca din medicamente nu se moare dintr-o data, ci dupa ce uzezi organismul cu doze mari repetate, o doza care in trecut nu fusese letala, devine astfel.Bineinteles ca daca iei 70 de pastile de Tylenol si stai cu el in tine intr-un loc izolat ca sa nu poti fi gasit, iti va distruge toate organele si muschii si vei avea o moarte lenta, dureroasa sau o viata cu sechele.Combinatiile, asa-numitele cocktailuri de medicamente pot produce leziuni la nivelul creierului, astfel ca te poti trezi cu afazie si memorie scurta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetiscana sau nu, fata are probleme.Si da, se poate muri in caz ca organismul ei e slabut. Dar poate ajunge in coma si eventual omoare niste neuroni din creier.Vai de ea apoi restul vietii ca a facut odata prostii.Probleme cu memoria, cu atentia distribuitiva.etc...
Eu zic sa nu fie lasata singura sub nici o forma si imprtant e sa fie cineva cu ea cu care sa poata vorbi deschis despre problemele ei si eventual ajutata sa scape de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am luat exact aceeasi doza dupa o mare cearta cu iubitul. In primele ore el credea ca sunt lucida si treaza (nu era langa mine cand am luat doza), eu nu imi amintesc absolut nimic de acea perioada. Iar apoi, peste alte cateva ore, supararea si deprimarea mea au luat o cu totul alta forma, vazandu-ma ajunsa la spital, dupa ce am incercat sa ma sinucid folosind o lama de ras. Am fugit de salvare si de el, imi amintesc numai fractiuni. Stiu doar ca in mintea mea de atunci, eu nu vroiam sa fiu salvata. Eu STIU ca nu sunt nebuna, si VREAU SA CRED ca pastilele au avut acest efect, atunci de ce le mai numesc antidepresive? Initial am luat mai putine, nu chiar 10, dar nu simteam absolut nici o ameliorare, aveam aceeasi depresie si durere in suflet.
Concluzie: VOI CE CREDETI, ARE ROST SA INCERCATI SI VOI?

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am citit toate raspunsurile dar toti zic ca 10 pastile - moarte. ati incercat vreunu din voi si a dus la moarte? daca nu stiti nu va dati specialisti. cert e ca nu e modalitate de a te sinucide si nici a trece peste certuri

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ia de 0, 25 nu moare. xanaxu da dependenta daca il ei pe durata lunga.este un medicament cu efect de drog. orice substanta care lucreaza pe snc (sistem nervos central) este un drog pentru ca iti blocheaza anumite senzatii cum ar fi anxietatea (frica). nu prea e de glumit cu astfel de medicamente.eu am luat si mi-a facut bine pentru probl.mea insa a dat dependenta.in doze mari si luat pe durata lunga se ajunge la sevraj exact simptomele intreruperii brusc a unui drog deci mare atentie cu anxioliticul asta. michael jackson era dependent de xanax si lua mai mult de 10 in fiecare seara insa la el a fost cu totul altceva nu a murit de la xanax el le lua in combinatii cu medicamente mult mai puternice cu demirol de aia a fost si omorat.prietena ta cred ca are nevoie de consiliere u ai putea sa o ajuti, vb cu ea si nu o lasa sa se gandeasca la tampenii de genu asta, eventual vb.si cu parintii ei. daca ia xanax de 2mg o sa ajunga la o doza de 20 mg si intra in coma mai mult ca sigur daca organismul nu este puternic si obisnuit cu medicamentul asta. daca ii vrei binele nu o lasa sa ia xanax de capu ei decat doar cu sfatul unui specialist.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se intampla mai nimic, eu am bagat 8 Xanax de 0. 5 MG si inca sunt in viata happy... Daca vrea cu adevarat sa moara spune-i sa bage 300 Seminte de Ciumafaia (se gasesc prin parcuri si gradini, colturi de strada, etc)... Aia poate ii va fi fatala! Pace happy>=

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

:O doamne 10 pastile de Xanax?:O
moare sigurstraight face
thinking
adica cel putin asa credwinking mai e si mica...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Xanax = otrava curata, ma lupt sa scap de dependenta cam de 10 ani. Pot spune ca e groaznic, practic trebuie sa ai o vointa de 'otel'.
Nu este de gluma cu acest medicament, incercati sa nu luati. Spuneti "NU" Xanaxului!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ii da si cu o 50-eaca seaca moare sigur, dar mai bine le vinde, se cauta, nu ia scump, dar se cauta.

Alte răspunsuri
| Stefanache_Alexandra_1991 a răspuns:

Eu am luat 10 pastile de xanax cu o doza de bere, dar pastile mici. După o oră şi ceva a inceput să îşi facă efectul şi nu am mai știut ce se intâmplă. Mi s-a tăiat filmul. Nu Îți recomand!