| Terran a întrebat:

Cum pot sa fac crusta de fulgi de porumb la snitel?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După ce trezi carnea prin aluat, îl treci imediat prin fulgii deja zdrobiți și îi pui la prăjit.
Poftă bună!
Apropo, ce treabă are întrebarea cu categoria, că tot nu am înțeles?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Treci carnea prin aluat apoi prin fulgii de porumb zdrobiţi şi prăjeşti.
E simplu!
Te pup!

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Pai zdrobesti fulgii,pregatesti bechamelul(aluatul), dai carnea prin béchamel, apoi prin fulgi, apoi pui in tigaie la prajit, sper ca te-am ajutat