| Kanyee a întrebat:

Cum pot scapa de acele cosuri ce sunt umflate, rosii si dureroase sub piele? Heeelp! Funda! PS. Intentionez sa cumpar Zynerit, credeti ca e o alegere buna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Mie nu imi place zineryt,l-am folosit mai demult insa rezultatele nu erau deloc cele la care ma asteptam, pentru ca vazusem ca multa lume spunea ca era bun. Poate ca depinde si de tipul tenului, gradul ridicat de acnee.Am observat ca zineryt usuca cosurile ca o lamaie, de aceea acum apelez la o lamaie care este mult mai ieftina si mai eficienta.O crema mai buna decat solutia zineryt este skinoren (eu nu am folosit skinoren crema, ci gel dar este tot ca o crema) si costa in jur de 45 ron.Si eu am incercat sa mi le tratez singura si am apelat la diferite produse, de aceea te sfatuiesc sa te duci la un dermatolog pentru ca iti va da ceva care va avea efect asupra tipului tau de ten si nu uita ca poti merge cu o trimitere de la medicul de familie iar pentru a lua medicamentele indicate revii la dr de familie pentru a-ti da o reteta.Adica iesi mai ieftin si e mult mai bine sa consulti un specialist decat sa incerci diferite tratamente asupra tenului, tratamente care poate nu iti fac deloc bine.
Sper sa iti treaca. Numai bine!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala, si cred, ca te-ar putea ajuta (incearca-l, testeaza-l pe pielea ta!). Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137. Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti si un dermatolog.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu skinorenul il aplic seara inainte de somn, pentru ca ziua iau contact cu aerul de afara, cu toate bacteriile si il las pana dimineata.Nu uita ca dupa 3 luni de tratament trebuie sa il intrerupi o perioada de o luna si ceva pentru ca daca te dai cu el incontinuu tenul se va obisnui cu el si nu isi va mai face efectul.De asemenea poti incerca si isotrexin in cazul in care skinorenul nu isi mai face efectul (dupa o anumita perioada de timp).

| Kanyee explică:

Dupa ce il aplici pe fata cat trebuie sa il tii? Multumesc.