| foricmarinaiuliana a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri cat mai natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miauu a răspuns:

Ulei de masline
rostopasca +spirt posla macerat apoi et dai pe cosuri
eritoacnol e pe baza de drojdie
masca cu morcov. adica zeama de morcov aplicata pe fata pe perioada noptii

11 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Nu manca nimic ce e conservat si mai ales abtine-te de la mezeluri.Cit mai multe fructe si legume si apoa minerala din belsug.

| miauu a răspuns:

Inhalatie cu ceai de levantica

| andytza a răspuns:

Eu am incercat cu felii de rosie... Tai rosia in doua, o feliezi si te masezi in zonele afectate.Lasi 10 minute si pe urma de clatesti cu apa calduta.Inainte de a face asta ar fi recomandat sa faci o baie cu aburi pentru a se deschide porii. Eu am incercat, dar dat fiind faptul ca o puteam face numai seara, cand veneam de la munca, am renuntat.

Răspuns utilizator avertizat
| cutache a răspuns:

Tamponezi fata cu suc varza cruda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inhalatie cu ceai de musetel. E cea mai buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la plafara si e pudra de argila eu imi dau cu ea.Este foarte buna si dispar in cel putin o luna km asa, dar merita astetatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu apa si sapun de sulf.Gasesti la farmacie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu am aceeasi problema urmez un tratament cu lamaie incearca! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pudra de argila te scapa de cosuri?

| carmmenserban a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa scapi de acnee, trebuie sa ai rabdare si sa-ti faci timp pentru tine si fata ta.In primul rand ar trebui sa renunti la creme, pudra sau fard.incearca cu argila pudra romaneasca sa-ti faci masca, dar mai adauga in argila miere de albini naturala, zeama de lamaie chiar daca te ustura, lapte etc dar nu totul deodata. treptat zilnic adaugi tot altceva. daca gasesti sapun cu tarate de grau ar fi indicat sa te speli cu el pe fata bineinteles inainte de a pune masca. Incearca sa-ti faci masca cu tarate de grau, si tot asa pana ai sa vezi ca incet incet incep sa-ti dispara. Daca ai pe cineva in strainatate si ar putea sa-ti procure argila verde ar fi super, si nu e asa de scump pana 10 euro punga. Dar totodata fara cola si sucuri, muraturi si cam atat. Sper sa-ti fie de folos.Succes.