| neanicu a întrebat:

Cum poti sa controlezi hiper-emotivitatea? psihoterapie, auto-control/sugestie, medicamente?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mikilaina a răspuns:

Buna dimineata,

Consider hiper-emotivitatea o problema care tin strict de consilierea psihologica. Daca nu ai posibilitatea de a ajunge la un psiholog pot opta pentru consiliere psihologica prin chat. Iti recomand sa accesezi www.topexperti.ro, un site care ofera tocmai acest serviciu... functioneaza este testat si verificat de mine.

| florinbrasov a răspuns:

O solutie e sa faci psihoterapie cognitiv-comportamentala cu un psiholog.