| cheytlin a întrebat:

Cum poti sa scapio rapid de diaree?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Majoritatea recomandă să mănânci paste făinoase, deci, poţi mânca nişte covrigi.Sau poţi lua foarte simplu Furazolidon, sau Smecta.Acum,depinde de organism dacă acestea îşi vor face mai rapid sau mai lent efectul.
Baftă.

| CherryLove a răspuns:

Bananele sunt cele mai bune pentru a scapa de aceasta problema, pe langa ele poti manca orez paine prajita morcovi pulpa de mere covrigei etc.Imi spunea odata o batranica sa rontai orez sau cafea ca trece foarte repede dar nu am incercat xD multa sanatate!

| valyta a răspuns:

Mananca niste boabe de orez.

| Denisa48 a răspuns:

Mancand multa branza