| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti spori fertilitatea unui barbat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Sa lase fumatul si bautura.Sa consume mult naut.Sa aiba o activitate sexuala activa.
Fertilitatea la barbati poate fi usor mentinuta printr-un stil de viata sanatos, si o alimentatie bogata in alune, nuci si samburi de mere, cunoscute pentru capacitatea lor de a creste fertilitatea, arata specialistii.
Mananca nuci de vrei sa dai la buci.Pa cuvant crede-ma.

5 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Umpic de engleza ((
http://www.washingtonpost.com/......02242.html
Condiţia, numit varicocele, este o reţea de vase de sange încurcată în scrot, care împiedică circulaţia normală a sângelui prin vene în testicule. Un minim invazive radiologice procedura numită embolization poate fi, în cele mai multe cazuri, a remedia această problemă.
"Utilizarea embolization de varicoceles, noi am fost capabili de a îmbunătăţi factori legate de infertilitate, în special spermă conta şi motilitatea spermei", a spus duce cercetător Dr. Sebastian Flacke, un profesor asociat de radiologie la Universitatea Tufts Scoala de Medicina din Boston.

În embolization, un mic cateter se introduce în vintre şi, cu ajutorul X-ray de orientare, este plasat în varicocele. Odată ce cateter este plasat, o mică bobină de platină şi de câteva milliliters de un agent, pentru a asigura închiderea de gonadic venă sunt, de asemenea, introduse.
daca nu prea are sens am dat sa traduca automatic pe google ((
a inca ceva
Inamicii fertilitatii masculine
Sunt numeroase cazurile in care cuplurile nu pot concepe un copil din cauza unor probleme de fertilitate masculine. Unii barbati nu pot concepe un copil din cauza calitatii spermei, care este necorepunzatoare. Exista o multitudine de factori banuiti ca ar putea influenta in mod negativ calitatea spermei, intre acestia fiind cel mai adesea incriminati consumul de alcool, fumatul sau chiar stresul. Dar nu putine sunt situatiile in care...etc si e in romana http://www.superbebe.ro/articol_1369/inamicii_fertilitatii_masculine.html
sper ca sa te ajute

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este bine sa manince peste si fructe de mare, produse naturale: miere nu zahar, fructe autohtone...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va spun eu fumatul dauneaza grav fertilitatea unui barbat.vaspun din proprie experienta. faceti o proba. nu fumati 2, 3 zile si vedeti rezultatele pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fertilitatea la barbati o puteti spori cu suplimentul Proxeed Plus ce a fost realizat pentru a optimiza calitatea spermei care se refera la cantitatea de sperma, concentratia, mobilitatea si forma spermatozoizilor.
Proxeed Plus este solutia care va a ajuta sa aveti copilul dorit!
Mai multe detalii le puteti afla pe site-ul: http://www.sanatatesexuala.ro/produs.php?nume=Proxeed_Plus
sau la id-ul: oana_eu2009
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca usturoi ...cu mancare sa nu il mancati simplu poate fii daunator.