| viorel13 a întrebat:

Cum putem sa ne protejam de gripa noua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Un rachiu dimineata si multa greata fata de politicieni.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Nasul si gura vor fi acoperite cu batista personala in timpul stranutului sau al tusitului, batistele personale nu se imprumuta, mana nu va fi dusa la ochi sau la gura decat dupa ce a fost spalata cu apa si sapun, se vor evita pe cat posibil aglomeratiile, se va evita contactul apropiat cu persoane care prezinta semne clinice evidente de afectiuni acute respiratorii (febra, tuse, stranut, ochii congestionati etc.), persoanele care prezinta simptome asemanatoare gripei se vor izola de restul familiei si se vor prezenta la medicul de familie pentru stabilirea diagnosticului si a conduitei terapeutice.

| viatadecacatt a răspuns:

Scrie pe guagallaughing

| Teooo a răspuns:

Nu au cantat astia pe la Tv de 5 luni in continuu? :))

Uite aici :http://www.interlic.md/......-9937.html

| kllass a răspuns:

Stai in casa, nu iesi nici daca cistigi la bingo.Nu primi neamuri s-ar putea sa fie infectate. Daca suna postasul zi sa-ti bage pe sub usa, plicul. Daca respecti ce ti-am zis s-ar putea sa scapi...cu o raceala banala.

| M.madallina a răspuns:

Te speli des pe maini, porti masca...stiai ca pe telefonul mobil se afla in medie de 20. 000 de microbi?

Răspuns utilizator avertizat