| BUBULINA a întrebat:

Cum putem scapa de >sforait?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Sforaitul are cauze multiple. In primul rand trebuie facut un consult ORL pentru a se depista eventuale probleme organice( polipi, deviatie de sept). Apoi trebuie evitata obezitatea. Majoritatea celor care sforaie sunt grasi.

| marrr a răspuns:

Du-te la un consult la ORL. Cat timp am avut sinuzita am vorbit cu acel doctor si a zis ca sforaitul poate fi cauzat de mai multe lucruri, de polipithinking Nu mai stiu sigur, dar ar fi bine sa faci un consult. Multa sanatate!

| Petronela a răspuns:

Trebuie sa cumperi ceva de la farmacie pentru a scapa de sforait dar mai intai trebuie sa mergi la un consult

| adellinas a răspuns:

Incearca la Spitalul de Pneumoftiziologie, laboratorul de somnologie. Au un tratament care dureaza 3 nopti si are efecte uimitoare.

| mystik a răspuns:

Sforaitul chinuie viata multora dintre noi si duce la complicatii serioase. uite niste sfaturi cum ai putea sa scapi de sforait...
1. Schimba pozitia din timpul somnului
2. Pierderea kilogramelor in plus linistesc noptile celor care sforaie
3. Evita alcoolul si somniferele
4. O inhalatie inainte de somn te poate ajuta
5. Incearca benzile nazale!
sa ai parte de o noapte cit mai linistita!

| florin752010 a răspuns:

Extirpare de polipi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabeste

| pierdut a răspuns:

Sti exista la farmacie niste plasturi care se pun p nas :d si cica t ajuta sa scapi de sforaitthinking acum nu stiu incearca la farmacie sau la un medit specialist love struck [si aceepta si mie cererea de prietenie si da`mi si mie id-ul tau tongue