| Ena_lenush a întrebat:

Cum sa scapi de balonare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Inlocuieste painea alba cu cea neagra si vei avea rezultate bune. Sanatate

4 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna, pai simplu folosind maalox sau carbune medicinal.

| Mia_8661 a răspuns:

Da fuga la farmacie si cumpara triferment e foarte bun ....sanatate

| staysmart a răspuns:

Sunt diferite remedii naturiste sau medicamentoase. O lista de remedii si sfaturi am gasit pe http://www.balonare.com Mi-a placut mai ales lista alimentelor care baloneaza. Mi-am dat seama ca dieta era cauza balonarii la mine.

| marianoo a răspuns:

De balonare scapi daca bei infuzie de sunatoare. Infuzia se prepara astfel:pui la fiert niste apa, intr-o cana pui 20% planta macinata si restul completezi cu apa fiarta.
P. S. Apa sa o lasi sa fiarba cel putin 5 minute si sa nu adaugi planta in apa in timp ce fierbe ci apa peste planta.