| sabinabujor2 a întrebat:

Cum scap de mancarimea de la piscaturile de tantari fara sa folosesc creme de la farmacie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrsC a răspuns:

Le dai cu otet sau spirt

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu cu otet rezolv aceasta situatie.
O zi frumoasa sa aihappy

| Felys a răspuns:

Mie nu imi trece pana nu ma scarpin zdravan si imi da sangele, de abia dupa aia nu ma mai manaca, presupun ca iese veninul atunci odata cu sangele, oricum pe mine nu ma ajuta absolut nici o solutie decat in acest fel, chit ca nu e bine si nu iti recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pei faci un duş şi scapi de mâncărime.

| Aimee33 a răspuns:

Poti sa folosesti Aerius, este foarte bun, dupa 2-3 zile iti trece mancarimeawinking.

| MyGoodLife a răspuns:

Nu te scarpini orice ar fi, si dupa ceva timp nu o sa mai simti nevoia sa te scarpini