| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scapa de ouale de paduchi din cap? Va rog dati-mi un raspuns repede, dau funditaaa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandra123456 a răspuns:

In cazul unei infestatii cu paduchi de cap este indicata folosirea unui sampon special sau a unei lotiuni, urmand exact instructiunile de utilizare. Cere sfatul unui farmacist asupra tipului de tratament ales.

Deoarece nici un tratament nu este eficient 100% este recomandata repetarea operatiunii dupa 7 zile. Poti efectua verificarea, folosind aceeasi metoda cu pieptenele umed la o saptamana dupa cea de-a doua aplicarea a tratamentului. [Sper ca ti-am fost de ajutor happy. ]

34 răspunsuri:
| Pappushha a răspuns:

BunalaughingImi pare rau daca ai acele oua insa iti voi spune repede leacul...Du-te la farmacie si cere solutia, Farmacista va stii ce sa iti deie :XSi repedeee tongue pana nu se imultesc. Fundittzaa:XSperr. sa scapi repede de ele tu sau cine le'o avea daca nu cumperi solutia singurul antidot este sa-ti tai parul crying
funditaaa plizz

| RusLLaNN a răspuns:

Spalate pe cap cu otet si scapi de paduchi si de ouale lor

| teacherman a răspuns:

Gazul e cel mai bun, dar din pacate nu prea se mai gaseste!

| nyko07 a răspuns:

Au am auzit că dacă te dai cu daz vei scăpa de păduchi