| Kokolina a întrebat:

Cum pot scapa de paduchi si mai ales de ouale lor?
am dat cu gaz dar degeaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Auchh! Si eu am avut de furca cu musafiri nepoftiti acum mai bine de un an de zile.
Am folosit in repetate randuri gaz, si dupa ma curata mama sau singura cu pieptan din acela special, de pe vremea bunicilor, se mai gaseste prin targuri.
Si asa am scapat definitiv, nu-mi venea sa cred.
Mai incearca.
Bafta! :*

| tranquilaaa a răspuns:

Intreaba la farmacii de cel mai bun tratament

| PedoBarbie a răspuns:

Tunde-ţi părul zero.

| Ichnat a răspuns:

Cauta solutii pe net, farmacii

| trisoru a răspuns:

Cu petrol, nu il tine mult in cap altfel te iriti, la farmaciile naturiste il gasesti acolo iti va explica folosirea acestuia, bafta

| StamateAlina1987 a răspuns:

Gazul pentru paduchi nu e chiar sanatos, iti nenoroceste scalpul si miroasa foarte mult timp.
Cand fratele meu mai mic a avut probleme cu paduchi si ouale de paduchi am cautat pe net un tratament natural care sa nu ii afecteze scalpul si parul.
Am gasit un produs natural care a functionat foarte eficent impotriva paduchilor, un gel pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Gelul asta de la Thursday Plantation, se aplica pe par fara apa si se lasa 20 de minunte sa iti faca afectul. Apoi se clateste si se foloseste un pieptan pentru paduchi.
Dupa cateva zile de folosire a gelului de la Thursday Plantation a scapat de paduchi.
E si un video cum sa se foloseasca mai bine pentru a elimina repede paduchi:
https://www.youtube.com/......tps?/watch

| Craciun_Cristian_1995_DErr a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati iti voi da 3 dintre ele

1. Spalate in cap bine dupa care da cu un pieptane soecial pentru asa ceva

2.cum a spus si cel de mai jos da cu petrol dar nu e chiar atat de bine sa dai mai bine dai cu gaz

3. Pune pe cineva sa ia o lupa buna si o penseta si sa iti ia dic cap cate unul

| Florea_Bogdan_1981 a răspuns:

Dar, de ce vrei sa scapi de ei?