| Erzaa a întrebat:

Cum scapi de paduchi si de ouale lor thinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Cel mai bun este Paranix spray-45 lei- te scapa de paduchi si ouale lor.Cum se zice ''lucreaza singur''.

| mgtow a răspuns:

Folosind un dezinfectant pentru paduchi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici un articol bun,
http://sfatulparintilor.ro/......i-capului/
Te pup!

| MisFit20 a răspuns:

Paduchii cu caz sau lotiuni speciale de la farmacie, dar aceste substante nu distrug ouale, iti trebuie un pieptene foarte des si foarte subtire si le iei cu pieptanul de la baza parului.

| Fatayou a răspuns:

Pentru paduchi le dai cu lotiune anti paduchi, iar pentru oua incearca sa le spargilaughing

| Copiliţă a răspuns:

- Se poate cu gaz. Sau fac astea la televizor reclama la o chestie, dar chiar nu stiu sa-ti spun cum se numeste. sad.E ceva cu pulverizator si se gaseste sigur la farmacie, doar ca nu stiu cum se numeste.

| minda23 a răspuns:

Poti folosi un sampon special. Pe acest site gasesti remedii naturale pentru. a scapa de paduchi:
http://www.roportal.ro/articole/cum-sa-scapi-de-paduchi-4923.htm

| StamateAlina1987 a răspuns:

Cel mai pun tratament pe care fratele meu mai mic a folosit pentru paduchi si cu care a scapat de paduchi si ouale de paduchi, a fost un tratament natural de la Thursday Plantation, pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai.
A incercat cateva sampoane de la farmacie impotriva paduchilor, dar nu au functionat nici unul.
Asa ca a mers pe varianta unui tratamanet natural de ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Dupa cateva folosiri a si spacat pe paduchi si lindini.
E si un video cum ar trebuie folosit tratamentul asta pentru paduchi:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

| EvelynAnderson88 a răspuns:

Păi, îți cumperi un șampon special pentru păduchi și ouă.
Te speli, depinde cât de repede vrei să scapi, dacă foarte repede, atunci te speli odată la 2 zile și în ziua dintre, te speli cu săpun dinăla pentru rufe. După ce au murit, îți cumperi un pieptăne special și trebuie scoasă ouăle cu el și restul cu mâna. Dar oricum când le scoți, vor fi moarte de la șampon și săpun pentru rufe. Chiar merge.