| eni a întrebat:

Cum se scoate o capusa fara a-i ramane capul sub piele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Nu se scoate prin smulgere niciodata.nici cu penseta nici cu altceva, ramane capul in piele si faci infectie de nu te vezi. pune-i alcool si cade singura, sau pune-i o tigare aprinsa la fund si o sa se desprinda.

15 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| Ben. a răspuns:

Pai amorteste si cade!

| eni explică:

Si daca il dau cu alcool capul i-i cade sau ramane acolo?

HepHap
| HepHap a răspuns:

Cu o penseta. Il prinzi nu de corp, ci de varful botului, cel intrat partial in piele (deci pui penseta intre piele si capul capusei). Daca ai o lupa, iti sugerez sa o folosesti. Dupa ce ai fixat penseta, tragi incet, fara sa strangi tare. Bafta.

| Brigitta a răspuns:

Cum a zis Dr BenZona, ori asa, ori cu ulei. Pui ulei de bucatarie si apoi o folie de nailon, apesi acolo de jur imprejur bine-bine sa nu intre aer, stai asa cateva minute bune, se sufoca si iese ea. Sau cu ceva f incins, i-o pui la fund, ori un cui mare, ori un cutit.

| julliano a răspuns:

Asa e, nu se trage niciodata cu nimic de ea, nici cu unghiile si nici cu penseta ca i se rupe gatul rapid si ramane capul acolo si te infectezi. Eu stiam ca se picura un strop de benzina si iese automat singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu penseta! mare atentie! mai bine ce scrie jos cu rosu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se scoate cu benzina sau cu motorina cau o tigara la fundul capusei si se desprinde

| AncutaM a răspuns:

Doamne fereste ce sfaturi. Fratilor, de unde le scoateti? Este vorba despre sanatatea oamenilor totusi, ar trebui sa fiti mai rezervati in a da astfel de sfaturi. Uitati aici cum se scoate o capusa, cum o scot si medicii cand mergi la ei cu capusa infipta in piele: http://alecia.ro/cum-scoti-o-capusa-cu-penseta

| adyady54 a răspuns:

Daca este mascul prinzi o capusa femela si sare masculul depa femela.Atentie, femela trebuie sa fie frumoasa si blonda.

| Monica1990 a răspuns:

In niciun caz sa nu pui alcool sanitar (alcool etilic /farmaceutic) deoarece ea va vomita innauntrul tau si esti predispus unei infecti cu Boala Lyme (cu 1000 de fete ) Mai bine folosesti un bat de chibrit umezit la varf si faci cercuri in jurul zonei infestate (sau cu o tigara aprinsa si va iesi singura big grin Succes!

| LucianaB a răspuns:

Nu se scoate cu penseta, pentru ca aplici presiune asupra ei si exista riscul sa regurgiteze saliva si sa te infectezi. Nici prin smulgere nu e ok, ca ii ramane capul acolo. Cel mai bine e sa o rotesti, de preferat fara sa apesi pe ea. Uite, eu am gasit aparatul asta, care functioneaza foarte simplu, dar elimina riscul de a te infecta. http://otom.com/cum-se-scoate-o-capusa

| LucianaB a răspuns:

Nu se scoate prin smulgere sau cu penseta, pentru ca exista riscul sa ramana capul acolo sau sa regurgiteze saliva si sa provoace o infectie urata. Cel mai simplu e prin rotire, ca sa o obligi sa se desprinda cu totul. Uite, aparatul asta o roteste foarte simplu si nu aplica presiune asupra ei, asa ca e foarte sigur. http://otom.com/cum-se-scoate-o-capusa

| Paul_Blajan_1991 a răspuns:

Un strop de benzina sau motorina dar merge si cu alcol.

Alte răspunsuri