| mariusalex2019 a întrebat:

Cum/Unde poate face un control medical complet?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Poți face o ecografie, daca ai ceva mărit, faci analize hormonale, in rest, hemoleucograma, câteva vitamine mai importante, niste minerale, urocultura și, eventual, tsh sau mai poți întreba acolo sa faci cate o analiză pe organ, sa zic așa (un hormon tiroidian, analiza urinei, in sânge sa fie totul ok). Asta dacă știi că nu ai probleme cu nimic. In principiu se vede din hemoleucogramă daca ai probleme in corp (daca ai leucocitele crescute ai ceva infecție, etc) și apoi te poți duce mai departe pe un domeniu anume și doctorul respectiv îți va da analize mai amănunțite strict pe organul cu problema.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti vinzi casa, masina si restul bunurilor, dupa care iei la rand cabinetele medicale.
Sigur iti vor gasi peste tot diferite anomalii! big grin
Ai grija sa nu mergi si la ginecologie ca cine stie... poate iti vor gasi si ei ceva. laughing

| Violleta2022 a răspuns:

La medicul de familie!

| Andreeush a răspuns:

La orice clinică din orașul în care ești.

| CodrutElian1990 a răspuns:

La orice clinica. Te costa fiecare consultatie. Daca doresti pentru organele interoare burtii, la un ecograf. Apoi mai sunt tomografele pentru anumite parti ale corpului. De asemenea analizele de laborator, radiografiile, radiologie. Cineva zicea sa-ti vinzi casa. Da, in gluma se apropia de adevar. Costul sa faci un control medical complet e destul de mare. De exemplu: pentru schimbarea carnetului de conucere profesionist, costul consultatiilor se ridica aproape de 400 lei. Unele pot fi facute pe baza trimiterilor de la medicul de familie sau medicul specialist.
Totul depinde de scopul urmarit.

| iKaiju a răspuns:

La magazin