| Danipol a întrebat:

Cunoaste cineva un spital in Munchen unde se face rinioplastie (ieftin)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Daca ai nevoie doar pe partea medicala (adica ai deviatie de sept grosolana cu polipi sau afara) atunci interventia e gratuita daca ai asigurarea medicala in Germania. Va trebui sa platesti doar spitalizarea care este in jur de 5-10 euro/ zi depinde de spital.
Daca vrei sa afli mai bine si e doar d.p.d.v. estetik, du-te la un medic HNO (ORL) care iti da toate informatiile legate de asta, pentru ce ai nevoie de ea etc. iar dupa aceea poti suna la casa de asigurari (e.g. la TK poti suna si vorbi cu ei in engleza si iti pot ei recomanda pana si la ce doctori te poti duce).
De obicei te duci la doctor mai intai si depinde la ce spital face el operatia.