| Corneliusecreoc a întrebat:

Da m-am spalat cu apa de gura am clătit și după am simțit o arsura în dinte ca la stomac ce îmi oferi ce digensim și neuroforte pentru asemenea dureri de masea la gingia din spate simți ceva în spate așa e un dinte mare vă rog spuneți mi ce sa fac am rana sau e o afta sau un medic sa vadă dacă nu-i cariată zona aia m-am dus la o cunoștință tot asa la rude ziceau ca nu știu ca dinți de minte nu au nicio treabă și nici o problema dacă nu știți!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca dintele este cariat pe lateral sau la baza cu gingia unde nu poti tu sa vezi, de aceea este indicat sa mergi urgent la stomatolog, pana nu se inteteste durerea.

| Violleta2022 a răspuns:

Care-i motivul pentru care ai postat o intrebare asta despre SANATATE la categoria de " sex si dragoste"?
Ce legatura au una cu alta?

| dullcat a răspuns:

Mergi la medicul stomatolog si incearca sa iti asezi mai ordonat gandurile inainte sa postezi, preferabil cu semne de punctuatie, ca sa se inteleaga.