| nexT_2456 a întrebat:

Daca ai trimitere de la medicu de familie mai trebuie sa dai bani la medicu specialist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pitbull60 a răspuns:

Deloc!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu mai plătești nimic acolo!
Pa, pa.

| bulin a răspuns:

Spaga e la putere big grin acum depinde daca esti minor nu cred ca trebuie sa mai platesti vezi ce scrie pe trimiterea aia cat e reducerea

| emima a răspuns:

Nu trebuie nu platesti nimic

| MajorAsshole a răspuns:

E vorba de Romania, sau de alta tara?winking sunt sigur ca intelegi aluzia mea fina laughing

| Bijou a răspuns:

Nu

| Acadeeeaa a răspuns:

Nuhappy. cu trimitere nu mai platesti intrarea la medic

| DenysaGio261997 a răspuns:

Din cate stiu eu daca cabinatul sau spitalul are contract cu casa de asigurari NU TREBUIE SA PLATESTI, daca nu are contract PLATESTI. Sper ca te-am ajutat FUNDA plizzzzzzzz

| eugenl a răspuns:

De fapt si de drept nu va trebui sa dai bani daca te duci la un spital de stat, dar daca medicul specialist are cabinet particular va trebui sa dai bani.
Si dupa cum stau treburile in Romania trebuie sa te gandesti ca trebuie sa dai bani oricum, ca nimeni nu se uita la tine daca nu le dai bani (spaga) si nu te amagi cu gandul ca ai asigurare. Sper sa fie un raspuns folositor.