Întrebare recomandată | mihaizic a întrebat:

Daca ai trombofilie poti sa faci sport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trombofilie. Sport de perfomanță nu. Sport de relaxare și întreținere, da.
Alpinism și scufundări nu.

| RAY a răspuns:

Sportul inseamna viata, poti merge pe jos de exemplu

| provider a răspuns:

Salut!

Miscarea nu este interzisa, insa sportul de performanta sau oricare alt sport ce presupune un efort mare sau indelungat nu este permis.

Indiferent ca te plimbi sau mergi la sala, efortul sa nu fie foarte mare. Dar ca sa fii sigur, nu ezita sa iti intrebi si medicul care te monitorizeaza.

Succes!

| aumih16 a răspuns:

Nu! nici un fel de sport! dar poti merge pe jos! poti alerga!