| papuciirupti a întrebat:

Dacă am candidoza intestinala ce regim ar trebui sa tin? ce sa evit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Elimina zaharul, dulciurile, sucurile, berea si alcoolul din viata ta, macar 2-3 luni, pentru ca, candidoza se hraneste cu zahar!
Bea chefir pe stomacul gol dimineata, cu jumatate de ora inainte de masa si inainte de culcare, chefirul fiind unul din cele mai bune probiotice naturale si sanatoase, care omoara atat bacteria de candida, cat si helicobacter pylori (bacteria care provoaca ulcerul).
Este cunoscut ca, candida, scapata de sub control, poate provoca cancer!
Deci, seriozitate maxima la eliminarea ei, eliminand zaharul si orice produs cu zahar, care hraneste candida.