| cabac a întrebat:

Daca am hepatita cronica b se interzice de a merge la sala de forta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

In nici un caz efort fizic. Si asa ficatul sufera, nu il obosi si mai mult! Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| intensivemania a răspuns:

In primul rand trebuie sa o tratezi eficient si sa te dispenserizezi. Orice efort fizic intens si de durata afecteaza functia ficatului.

| Lexon a răspuns:

Trebuie sa intrebi un medic. Daca vei gasi unul bun iti va spune tot ce trebuie sa faci. Informeaza-te si fii increzator!
Insanatosire grabnica!

| Hoody a răspuns:

Nu cred ca ti-ar interzice cineva, dar nu mai poti practica sportul la acceasi intensitate ca pana acum...Intreaba si medicul, el va si mai bine ce sa iti raspunda.

Cu Stima, Mihai
Antrenor Fitness si Cardio

| Hoody a răspuns:

Nu cred ca iti interzice nimeni, dar numai pot practica sportul la aceeasi intensitate in mod sigur.Singura persoana care poate raspunde la aceasta intrebare este medicul endocrinolog...Mult succes

Cu Stima, Mihai
Antrenor Cardio and Fitness