| User252426 a întrebat:

Dacă am înghițit apă de gură are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mxuppy a răspuns:

Salut, daca se mai intampla de rare ori nu este mare problema, data viitoare incearca sa nu ti se mai intample deoarece apa de gura este destul de periculoasa si te poate ucide daca o bei pe toata dintr o data.

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Daaa! Face bulbuci în stomac. happy
Glumesc. Nu face nimic. Doar dacă bei în cantități mari. Poate avea în cazul asta efecte laxative.

| Sara2 a răspuns:

N-are nimic, dar o sa te usture puțin pe gât că e prea mentolată

| Ineys a răspuns:

Posibil sa iasa pasta de dinti pe partea cealalta... Dar nu te sfatuiesc s-o folosesti.

| Zuzu1991 a răspuns:

Inchipuie-ti ca nu esti primul, si daca ar fi o problema ar scrie mare, MARE, MAAAAARE: "ATENTIE, NU INGHITITI"
ori, daca nu scrie, e clar ca nu e nici o problema tongue

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu are nimic și eu am înghițit uneori ma spăl pe Dinți cel puțin de 2 ori si folosesc și apa de gură tot cel puțin de 2 ori

| Whitesnake99 a răspuns:

Daca nu ai inghitit cantitati industriale, nu este periculoasa. Mai ales daca era fara alcool si/sau fara clorhexidrina.

| asuari a răspuns:

Stai liniștit. Nu pățești nimic. Am înghițit și eu de multe ori.

| aleee5262 a răspuns:

Nu

| 5710 a răspuns:

Sunt facute cu masuri de siguranta si pentru astfel de cazuri.

| Puscas1978 a răspuns:

Nu