| WhatABeautifulDay a întrebat:

Daca am o infectie vaginala si fac un test de urina pentru infectie urinara, poate testul de urina sa fie influentat de aceasta infectie vaginala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da va fi influentat.

2 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Cum adica poate sa fie influentat?
Tractul urinar este infectat si el daca tu ai o infectie vaginala...

| Alexandru250201 a răspuns:

Sunt sanse mici sa ai o infectie urinara de la testul de urina