| anonim_4396 a întrebat:

Daca ei 10 pastile de tussin forte ce efecte poate sa aiba asupra ta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
151 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde le poti cumpara? la farmacie mi-se spune ca am nevoie de reteta?

Alte răspunsuri
| blondi a răspuns:

Pe post de droguri laughing stiu persoane care folosec se simt ametiti si in rest is foarte fericitii nici odata nu-i vezi suparati laughing

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunteti normali la cap!

Alte răspunsuri
| PhaseMorphXR a răspuns:

"substanta care iti intra in creer iti inlocuieste :dopamina: {daca nu ma insel nu-s sigur ca asa e e decat o teorie} oricum vreau sa stiti ca substanta care iti da toate efectele este un derivat al heroinei"

Vai dar multi aneuronali mai sunteti aici, se si vad leziunile pe care vi le-a creat Tussinul (DXM) in creier, si-asa mic si vai de el. Copii, ati merita batuti cu ranga zilnic, DXM NU E PENTRU VOI, asteptati naibii pana la 18 - 20 de ani minim, daca tot vreti sa incercati droguri disociative, altfel va distrugeti singuri demersul firesc in dezvoltarea sistemului vostru nervos, asta daca n-ati facut-o deja, si mai si contribuiti la reputatia proasta a DXMului doar pentru ca parintii nu v-au batut destul. Mai meritati batuti si pentru informarea slaba de care dati dovada, "derivat al heroinei". MACAR FITI ATENTI cand cititi ceva, si nu mai vorbiti tampenii. Dextrometorfanul e substanta activa din tussin, si este un izomer al Levormetorfanului care este un derivat al Codeinei care este un opiaceu mediu-slabutz. Insa DXM are alt mecanism de actiune decat morfinicele, actioneaza asupra altor receptori bla bla bla multe date tehnice care va plictisesc pe voi.

[Pentru cine mai are creier suficient sa inteleaga si sa traga foloase din ce voi scrie]: dextrometorfanul e o substanta GREU de folosit, are actiune extrem de complexa care necesita intelegere si multa planificare (dozajele se CALCULEAZA ATENT in functie de greutatea corporala). Efectele sale distinctive si cu adevarat spectaculoase apar doar in cazul in care ele sunt cautate si exploatate. DXM are potential pentru autoexplorare, introspectie, meditatie si explorare spirituala, calatorii extracorporale, perceptii extrasenzoriale, euforie muzicala etc. nu e o "chestie" pe care majoritatea dintre voi o folositi ca "party drug" sa "va spargeti" ca sa fiti cool, facand asta nu faceti decat sa primiti efectele superficiale si ieftine, ceea ce denota teribilism imbecil cretinoid. E o substanta care e menita sa fie folosita precum LSD ul sau alte psihedelice, MAXIM O DATA PE LUNA, precedata de pregatire psihica, deoarece in doze mari experientele ce pot aparea (la cei care sunt deschisi la ele) pot schimba cursul unei vieti. Creaza toleranta foarte mare si e o substanta "grea" pentru creier, iar efectele negative sunt pe masura la cei care o abuzeaza, si o trateaza fara respect.

De ce spun toate acestea? Pentru ca voi, copiii fara habar, sunteti si veti fi motivul pentru care in presa si in mass-media a aparut, apare si va aparea ca ciuma propaganda anti-drog plina de minciuni si manipulare, doar pentru ca niste pusti sfarsesc la urgente ca habar-n-au de capul lor si de ceea ce baga in ei. Dar nu-i nimic ca asta va duce intr-un final la mediatizarea fenomenului si la masuri de precautie generale in farmacii... deci, trageti voi concluziile, daca mai aveti cu ce creier. Oricum, daca macar 5% din cei ce citesc asta reusesc sa inteleaga ceva... eu mi-am facut datoria.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum sa iti explic nu lua ca si eu am luat 15 prima data si nu am mai stiut de mine poti sa iti strici ficatu cu multe pastile mai bine ia ceva de weed sohop sau cestiu eu alceva in afara de pastile. SI DE LA 7 IS FACE EFECTU DACA LE IEI CU ALCOOL ASCULTAMA CE ZIC CA NU zic PROSTI!

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea este ca efectele difera de la persoana la persoana si capabilitatea fiecaruia de a discerna lucrurile si bineinteles capacitatea fiecaruia de autocontrol.eu am luat 11 pastile si am avut o stare de introspectie profunda si o lunga calatorie transcedentala dar asta nu inseamna ca toate pers. care o sa ia 11 pastile o sa simta asta. Sfat:daca iei tussin incerca sa nu te speri si sa iti controlzi starile si va devni foarte placut, dar nu abuzati de el!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu incerca sunt foarte aiurea:-si mai bine te imbeti decat sa bagi tusin si sa-ti strici si ficatu. ai o stare de *** happy tremuri mai ai usoare simptome de voma vezi in ceata. dublu nu prea realizezi ce vb, umbli pe 5 carari. e aiurea sincer nu stiam cum sa scap de starea asta. cei drept te tine vreo 5. 6 ore oh go on mie una nu prea mi-a placut, altora le plac. ce sa faci big grin

Alte răspunsuri
| theandreea a răspuns:

Ba du te dreacurolling on the floor))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu incercati prostiile astea! dau dependenta si majoritatea se opresc atunci cand dau de foarte rau laughing opium

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing da. Am auzit si eu de tussin dar nu am incercat inca.la mine nu prea au efect nu stiu de ce ...toata chestia e ca a doua zi sunt foarte aburit si daca iau mlt inainte am si stari de voma. Am un prieten care se mai sparge cu pastile de tot felul, de vreo saptamana a zis ca vrea sa fie mort si am inceput de la ora 7 dimineata cu o cafea si 5gr de hashis eu ma m abtinut si nu am tras mlt dar el a cam intrecut masura si pana pe la 12 a topit-o pe toata, apoi a adus un prieten ceva ce seamana cu tusinele doar ca parerea mea is mai slabe se numesc ozone a luat si din astea vreo 20 pastile apoi m-a trimis dupa bere, in total a baut vreo 4 beri la doza. efectul pentru el era ceva pfff nu mai stia pe ce lume treaia nu ii mai pasa de nimica incerca sa se ridice din fotoiu si s punea inapoi pentru ca zicea ca se lipeste de ellaughing in fine ziua s-a sfarsit la el la spital cu 4 perfuzii una dupa olalta si la noi cu o paranoie din aia zdravana. bine el a ajuns la spital doar pentru ca a venit maicasa si l-a vazut in ce stare ii laughing el nu vroia sa mearga dar in starea in care a fost nu se prea putea inpotrivii. a doua zii a reluat dieta tongue dar ca de data asta cu tussine si fara bautura.parerea mea este ca pe fiecare il ia altfel depinde de organism cateodata poate sa fei doar funny cateodata sa iasa mai orat cu coma si cu chesti din astea, eu sincer am 17 ani si imi place sa profit de viata la maxim pana ce pot. nu recomand la nimeni nimic in exces tongue

| cookie09 a răspuns:

Medicamentul va actiona ca si un drog... iti va afecta foarte foarte tare ficatul. o sa ii distrugi de tot happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu sunt de acort sa-ti pui sanatatea in pericol pentro o prostie ce iti face te schimba in alt om iti da o alta veata nu doar te distruge asa ca renuntati la viciu asta ca veata trebuie pretuita

| zupergabbu a răspuns:

Iau eu acum cu niste prieteni sa vedem cum functioneaza happy

| PhaseMorphXR a răspuns:

Nu luati daca nu cunoasteti foarte bine ce faceti, altfel cel mai probabil veti regreta.

Alte răspunsuri
| Insurgent a răspuns:

Pooi parca traiesti in alta lume
plutestii.sh mori de ras
eu am luat de multe ori si nu m`am sinucis din asta oh go on

| deea2904 a răspuns:

Pai mai intai iti e foarte somn, dupa e ca un drog... esti SPART!