| anonim_4396 a întrebat:

Ce efecte are un copil de 16 ani dupa ce ia 10 pastile de tussin forte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tussinul este un derivat de morfina care inhiba centrul respirator, iar in combinatie cu alcoolul da halucinatii si euforie. Intoxicatia cu Tussin poate fi mortala prin deprimarea centrului respirator.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

10 pastile odata sau pe rand (3 pe zi).

| kinkyk a răspuns:

Efecte speciale. poate vroiai sa spui, ce efecte apar. of, limba romana e "greu".

| afrodita17 a răspuns:

Tussin mai este folosit de tineret si ca un mic ''drog''...eu asa stiu... daca gresesc va rog sa ma corectati...in fine...in combinatie cu un pahar de coca cola, 10 pastile de tussin te ''ajuta'' sa simti o stare euforica si tot asa...nu am idee pentru cat timp...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te juca! Nu simula! Stai cuminte si fii fericit ca existi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ameteala forta maxima delirare raset

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Euforie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce efecte are la un copil de 16 ani dar stiu in general ce efecte are la 17 :
(Prima data cand am luat)
- Senzatie de plutire
- Delir
- Confuzie mentala (Cel putin la mine a aparut cand am ajuns acasa si stateam in pat, ma uitam pe tavan si ma intrebam cum s-a nascut viata, galaxia si tot felul de treburi, pur si simplu ma certam cu mine)
A 2-a oara si dupa aia de mule ori am mai corupt un tovarasi si bagam cu el si balivernam tot ce ne trecea prin cap,
Ce sa nu faceti
- a nu se consuma cu alchool! face foarte, foarte, foarte rau cum ar fi :
* pierderi de memorie
* paranoia
* senzatii de blocare a gandiri
- a nu baga zi dupa zi (poate creea dependentza)
Efectele difera de la corp la corp (depinde cat de zlabit este)
Intradevar are tripuri foarrrrte frumoase (in special daca stai intr-un loc intunecos) dar o sa va dati seama dupa o perioada de timp ce pret o sa platitzi. ) ma rog consuma si multe resurse si e najpa happy. Eu acum caut o metoda prin care pot sa imi revin. pentru ca ultima oara cand am bagat a fost cu 4 bucege la 2 jumate si cum pun gura pe achool adica si un mic paharel de bere mi-am stricat toata ziua... deci pur si simplu corpul meu nu mai suporta alchool, o duc prost cu memoria, ma rog si slabesti ca draq... si in unele dati ti se inrosesc ochii si ti se lasa fata de parca ai 80 ani. vedeti voi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am luat si 20

| honestlyidc a răspuns:

Incearca! e superlaughing

| diavollo03 a răspuns:

N-o sa mai tuseasca niciodata