| anaaaaaa17 a întrebat:

Daca eu am fumat ultima oară duminică si joi fac analize si la urina si la sange se depisteaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar ai vreo analiza pe care sa o faci special pentru a depista "fumatul"? daca nu, eu zic ca nu depisteaza
de exemplu daca eu imi fac analize la sange cele specifice pentru ficat dar eu am fumat cu cateva zile in urma marijuana, oare iese si marijuana? eu zica ca nu, pentru ca mie imi fac doar analize ce implica transaminazele
nu stiu insa ce analize faci tu si pentru ce anume iti folosesc, caci doar raportat la asta putem spune daca iese sau nu o anumita substanta

| ioana748 a răspuns:

Depinde pentru ce sunt analizele.
De obicei se depistează doar rezultatele analizelor ce se doresc investigate.

| Lidia09 a răspuns:

Nu, cu 3 zile înainte nu se poate, dar încearcă să respecți sfatul medicului și nu fuma nici să nu bei înainte ca să dai analize. De asta depinde sănătatea ta, iar sănătatea este mai importantă decât oricare plăcere pe care o are omul.

| emsimos a răspuns:

Depinde ce ai fumat