| office1999 a întrebat:

Daca iei probiotice si antibiotice trebuie sa le iei pe stomacul gol sau poti manca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat iei intotdeauna antibioticul odata cu probioticul (kefir, sau iuart organic neindulcit si fara fructe), ai protectie stomacala asigurata.

| CuriousStuff a răspuns:

Probioticele nu conteaza cand le iei.
Unele antibiotice se iau pe stomacul gol, altele doar dupa masa. Citeste prospectul si o sa vezi exact cand trebuie sa le iei.

| vocea a răspuns:

De obice trebuie sa mananci pentru a nu-ti fi rau, intreaba farmacista