| georgica112 a întrebat:

Daca mama m-a nascut prematur pe mine si pe fratele meu(26 de saptamani) e posibil sa se transmita si in cazul meu? Eu fiind baiat....ca sotia mea sa nasca la randul ei prematur?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Nu!

| Empathizer a răspuns:

Sotia ta NU are un risc mai mare de a naste prematur din cauza ca tu si fratele tau v-ati nascut prematur. Desigur, poate naste prematur din alte cauze, fara nicio legatura cu cele relatate de tine. O sarcina gemelara, de exemplu, are un risc mai mare sa se termine printr-o nastere prematura.

| Pinky0green a răspuns:

NUUUUUUUUUUU! CU singuranta nu!