| marett16 a întrebat:

Daca mama mea are 1.60 si tatal meu are 1.79 eu ce inaltime o sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Zenithf a răspuns:

Tu o sa ai 1. 64-1. 67. Probabil. Nu te lua dupa media inaltimilor ca nu merge totdeauna asa, poti sa-l mostenesti mai mult pe tatal tau si sa ajungi la 1. 75-1. 79 sau pe mama si sa ajungi la 1. 60-1. 65, dar poti sa mostenesti si pe cineva din stramosii tai in privinta asta.

| Carla_2571 a răspuns:

Depinde. Tu poti fi mai inalt sau mai scunda.Eu cunosc pe cineva care are parintii foarte inalti si ea este foarte foarte scunda.
Deci depinde de la om la om.

| cosminbacau a răspuns:

1. 723523879 m

| OanaG a răspuns:

Pai depinde, nu intotdeauna inaltimea ta corespunde cu cea a parintilor :*

| shtephie a răspuns:

Nu-ti fa griji ca vei fii inaltawinking Fetele seamana cu tatziibig grin
Daca faci si sport cu siguranta te vei innalta mai rapid si mai multwinking

| foxi a răspuns:

La 25 de ani te masori si aceea va fi inaltimea ta sigura! restul sunt speculatii!