| marett16 a întrebat:

Daca mama mea are 1.60 si tatal meu are 1.79 eu ce inaltime o sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Tu o sa ai 1. 64-1. 67. Probabil. Nu te lua dupa media inaltimilor ca nu merge totdeauna asa, poti sa-l mostenesti mai mult pe tatal tau si sa ajungi la 1. 75-1. 79 sau pe mama si sa ajungi la 1. 60-1. 65, dar poti sa mostenesti si pe cineva din stramosii tai in privinta asta.

| OanaG a răspuns:

Pai depinde, nu intotdeauna inaltimea ta corespunde cu cea a parintilor :*

| shtephie a răspuns:

Nu-ti fa griji ca vei fii inaltawinking Fetele seamana cu tatziibig grin
Daca faci si sport cu siguranta te vei innalta mai rapid si mai multwinking

| foxi a răspuns:

La 25 de ani te masori si aceea va fi inaltimea ta sigura! restul sunt speculatii!

| cosminbacau a răspuns:

1. 723523879 m

| Carla_2571 a răspuns:

Depinde. Tu poti fi mai inalt sau mai scunda.Eu cunosc pe cineva care are parintii foarte inalti si ea este foarte foarte scunda.
Deci depinde de la om la om.

Răspuns utilizator avertizat