| AvalohAlyn a întrebat:

Daca mănânci carne și cartofi prăjiți fara pic de ulei(am friteuza aia de la teleshopping cu aer cald care face totul fara ulei)e mai sănătos și are mai puține calorii? Adică cartofii prăjiți fara pic de ulei(prăjiți acolo la aparat cu aer cald) au mai puține calorii decât dacă erau făcuți cu ulei? Și la fel și carnea)E mai sănătos așa nu? Adică nu au nocivitatea cartofilor facuti cu ulei nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Da, uleiul din cate știam "îngrașă", deoarece are grăsimi. De preferat este tot timpul sa nu mănânci ceva făcut în ulei (carne, cartofi, peste sau mai știu eu ce). Părerea mea.