| AvalohAlyn a întrebat:

E OK dacă fac cartofi prăjiți fara pic de ulei la o friteuza cu aer cald.Nu e mai bine de.p.d.v al sănătății?
Apropo cum fac așa buni cartofii aia de la MC sau KFC? Le ies unicat și foarte buni, dar oricum nu-s sănătoși că pun ulei.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"AlinTigerOfAtlantic a întrebat: E OK dacă fac cartofi prăjiți fara pic de ulei"

și tot el: "nu-s sănătoși că pun ulei"

păi, vezi că știi?

| Eireann a răspuns:

Nu sunt sanatosi nu doar din cauza uleiului. Adauga foarte multe alte arome artificiale (inclusiv de carne de vita), dextroza, etc.