| Loredana123 a întrebat:

Daca mergi zilnic pe jos aproximativ 1 ora ajuta la crestere in inaltime sau nu? Am auzit ca dezvoltarea muchilor la picioare incetineste/opreste cresterea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mersul pe jos nu afecteaza cu nimic cresterea, nici nu o scade dar nici nu face sa cresti mai repede

| pietrean a răspuns:

In cazul in care mergi o ora sau 10 ore, nu cresti in inaltime! Iti dezvolti muschii picioarelor, pui sangele mai repede in circulatie, eventual transpiri, dand toxinele afara din organism, oxigenezi corpul.Asta nu inseamna ca poti sa scazi in inaltime!
Ca sa cresti in inaltime, trebuie sa faci baschet, inot, volei.