| Mariushgv a întrebat:

Daca mi-a cazut o masea si langa este un dinte schimbat si dintele acela a inceput sa se miste pot sa fac ceva cu acel dinte sa nu mi se mai miste? Se misca foarte tare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

De unul singur nu ai ce sa faci, trebuie mers la dentist sa vada situatia, de preferat e sa mergi la cel care ti-a facut lucrarea cu dintele ala pus, el stie ce a facut acolo... pivot, imbracat, implant etc etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, mergi urgent la dentist, sa ti-l recimenteze si sa-l fixeze.