| mariacazcu a întrebat:

Daca n mai circula sangele intr-un om ce s-ar intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OrangeFga a răspuns:

Mori,inima pompeaza sange in intregul corp, prin: vene, artere, capilare.
Daca n-ar mai circula, inseamna ca ai face infarct ( inima nu mai bate).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Logic.Moarte curata.Ca un combustibil la o masina.

| Anonimuserr a răspuns:

Mori e simplu. DE aceea cand esti muscat de catre un sarpe veninos, veninul patrunde in sange si formeaza acel efect de coagulare spontana ne mai circuland sangele si irigand alte organe si creieul produce moartea in timp scurt daca nu este administrat un ser antiviperin.
Vezi aici un clip asta se intampla cand esti muscat de un sarpe >> https://www.youtube.com/watch?v=4WvnjCkLbvY

Răspuns utilizator avertizat