| maruius a întrebat:

Daca nu ai asigurare medicala, nu lucrezi, ce trebuie sa faci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la primărie pentru documentație!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Iti platesti din buzunar spitalizarea, consulturile si medicamentele. Daca vrei sa ai gratuitati, te duci la Casa de Asigurari si platesti din mana cotizatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa platesti.actul medical.sau sa-ti faci asigurare.

| 13Denisa a răspuns:

Mergi la asigurari si iti platesti asicurearea plus cea din uram si va fi totul ok.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cei care nu au nici un venit, pot sa se asigure cu doar 33 de roni pe luna, avand posibilitatea sa plateasca trimestrial sau anual, Daca nu au aceasta asigurare medicala platesc toate serviciile medicale.