| Codecks a întrebat:

Daca nu am asigurare medicala si am nevoie de o operatie, se elibereaza asigurare medicala contra cost de la casa de asigurari pe o perioada limitata? Si ce acte imi trebuie sa primesc una?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Da,se poate dar intai trebuie sa platesti o rata la CASS....pe o perioada de 3luni

| Codecks explică (pentru gheorghe699):

Nu stii cam cat ar costa?

| gheorghe699 a răspuns (pentru Codecks):

Depinde de veniturile realizate, costa putin daca; lucrezi la negru(nu realizezi venituri)nu lucfrzi etc ..iti pune la venitul minim..cateva sute de lei pe 3 luni ..cam 80-90 lei luna ..depinde de venit,, daca stiam ce venit realizezi iti spuneam

| Cristine9595 a răspuns:

Trebuie sa plătești la casa de asigurari, si apoi cu hartia pe care ti_o da de acolo te duci la medic, de unde trebuie sa se trimita un e_mail.