| 123gabialexandra a întrebat:

Cât trebuie sa plătești pe an pentru cardul european (de asigurare medicală)? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Da aca ești sclav angajat pe undeva nu trebuie să plătești nimic

Dar dacă vrei tu așa să plătești asigurare medicala 1000 lei din buzunar/luna
Și poți să îți plătești și șingur

| goguPatent a răspuns:

Nu costa nimic atat timp cat esti asigurata medical in tara